„Tata też czyta” – spotkanie czytelnicze w bibliotece o emocjach i bezpieczeństwie.

15 czerwca dzieci z grupy V „Jaś i Małgosia”
odwiedziły Filię nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską kampanię „Tata też czyta”,
realizowaną pod hasłem „Czytanie rozwija mózg”.
Gościem specjalnym spotkania był pan Mateusz Markuszka
– tata oraz funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.
Pan Mateusz przeczytał dzieciom książkę „Poznaj swoją złość, Pinku!”
autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry.
Lektura stała się doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o emocjach.
Dzieci wspólnie zastanawiały się, skąd biorą się emocje,
jak je rozpoznawać oraz w jaki sposób wyrażać je w bezpieczny i akceptowalny sposób.
Rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych już od najmłodszych lat
ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego dzieci,
budowania poczucia własnej wartości oraz kształtowania prawidłowych relacji z innymi.
Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy o pracy strażaka.
Nasz gość opowiedział o swoich codziennych obowiązkach, wyzwaniach związanych ze służbą
oraz zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w różnych sytuacjach.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Było to bardzo wartościowe spotkanie, które połączyło promocję czytelnictwa
z edukacją emocjonalną oraz kształtowaniem postaw
sprzyjających bezpieczeństwu i zdrowiu psychicznemu dzieci.
Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Markuszce za poświęcony czas,
ciekawe zajęcia i inspirującą rozmowę.

Więcej



,,Uroczystość Zakończenia Przedszkola”.

10 czerwca odbyła się ,,Uroczystość Zakończenia Przedszkola”.
Tego dnia dzieci 6 – letnie z gr. V ,,Jaś i Małgosia”,
żegnały się ze swoimi paniami i całym personelem.
Uroczyste zakończenie odbyło się w Teatrze J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. ,,Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek”,
który zachwycił wszystkie dzieci z przedszkola.
Następnie dzieci z gr. V ,,Jaś i Małgosia”,
rozpoczęły uroczystość polonezem, za który otrzymały gromkie brawa.
Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom za występ i życzyła
im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi.
Podziękowała również Rodzicom za wieloletnią współpracę.
Absolwenci otrzymali Dyplomy Ukończenia Przedszkola
z rąk bohaterki przedstawienia.
Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań złożonych przez Rodziców
dla Dyrektora, Nauczycieli i Pracowników Przedszkola,
za serce, trud i cierpliwość okazaną ich dzieciom.
***************************************************
Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie
zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie.
Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam
DRODZY ABSOLWENCI POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE!

 

 

Więcej



Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Bibliotece Herberta/ Oddział Dziecięcy – czerwiec.

8 czerwca przedszkolaki z gr. V ,,Jasia i Małgosi”, uczestniczyli
w ostatnim Spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki
dla dzieci w Bibliotece Herberta/ Oddział Dziecięcy.

Omawiana książka o zwierzętach leśnych,
przeniosła przedszkolaków w świat przyrody leśnej.

Następnie dzieci przystąpiły do zadań związanych z tematyką książki,
które przygotowały dla nich Panie Bibliotekarki.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Więcej



Ogólnopolska Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

3 czerwca grupa V „Jaś i Małgosia”,
wybrała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim,
gdzie wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Wyjątkowym gościem spotkania był pan Patryk Małyszko
z Radia Gorzów, który przeczytał dzieciom ciekawą bajkę o zwierzętach.
Następnie opowiedział o swojej pracy dziennikarza radiowego
oraz zaprezentował akcesoria wykorzystywane podczas pracy w radiu.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści,
a także miały okazję udzielić wywiadu.
Na zakończenie spotkania pan Patryk obdarował dzieci miłymi upominkami
– piłkami plażowymi, które sprawiły wszystkim wiele radości.
Po spotkaniu Panie Bibliotekarki przygotowały dla dzieci
szereg ciekawych aktywności związanych z wysłuchaną książką.
To był dzień pełen atrakcji, nowych doświadczeń i dobrej zabawy,
który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Więcej



Wywiad z okazji ,,Dnia Dziecka” – Radio Gorzów.

Dzień Dziecka. O czym marzą mali gorzowianie?



Dzień Dziecka.

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka, w naszym przedszkolu,
były wyjątkowe – dostarczyły dzieciom mnóstwo uśmiechu,
zabawy oraz niezapomnianych wspomnień!
Już od samego rana, na naszych przedszkolaków czekał pięknie udekorowany plac zabaw,
który zamienił się w prawdziwą krainę dziecięcej radości.

Główną atrakcją dnia, były animacje, prowadzone przez panią Klaudię (Klaudia Animacje),
która z ogromną energią i zaangażowaniem zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.
Nie zabrakło wesołych tańców, ciekawych konkursów oraz licznych zabaw ruchowych.
Prawdziwą magię stworzyły również wielkie bańki mydlane,
które unosiły się nad placem zabaw, zachwycając wszystkich uczestników wydarzenia.
Po aktywnej zabawie przyszedł czas na małe co nieco.
Na dzieci czekały pyszne szaszłyki owocowe oraz chrupiący popcorn,
które dodawały energii do dalszych atrakcji.
To był dzień pełen radości, integracji i beztroskiej zabawy.
Wszystkim naszym Przedszkolakom, raz jeszcze, życzymy samych radosnych dni 🙂 

Więcej