Misja przedszkola:
„Moje przedszkole sprawia, że czuję się kochany, akceptowany, szczęśliwy
i dzięki temu wyrosnę na otwartego i twórczego człowieka”.
Wizja przedszkola:
„Moje przedszkole – mój dom, pozwala mi odpowiedzieć na pytanie:
kim jestem, jaki jestem, gdzie jestem”.

Drodzy Rodzice, Dzieci i Bliscy!
Szybko minął nam ten przedszkolny rok…2025/2026
Zaczyna się najpiękniejsza pora – wakacje…
To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód.
Życzymy Wam, by wakacje były bezpieczne, pełne wrażeń, nowych kolegów, miejsc i zabaw.
A gdy już odpoczniecie – Będziemy na Was czekać…
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Przedszkola
17 czerwca dzieci z grupy „Jaś i Małgosia” uczestniczyły
w zajęciach gimnastyki ogólnorozwojowej prowadzonych
przez panią Julię Oleszczuk, trenerkę koszykówki.
Podczas zajęć przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w różnorodnych
ćwiczeniach ruchowych z wykorzystaniem piłek, obręczy oraz szarf.
Nie zabrakło także sportowych wyzwań, zawodów oraz zabaw zespołowych,
które dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i radości.
Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania sprawności fizycznej,
koordynacji ruchowej, współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji.
Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania
a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym,
jak wiele satysfakcji sprawiła im wspólna aktywność.
Serdecznie dziękujemy pani Julii Oleszczuk
za ciekawe i inspirujące zajęcia oraz zachęcanie
dzieci do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Więcej →
15 czerwca dzieci z grupy V „Jaś i Małgosia”
odwiedziły Filię nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską kampanię „Tata też czyta”,
realizowaną pod hasłem „Czytanie rozwija mózg”.
Gościem specjalnym spotkania był pan Mateusz Markuszka
– tata oraz funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.
Pan Mateusz przeczytał dzieciom książkę „Poznaj swoją złość, Pinku!”
autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry.
Lektura stała się doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o emocjach.
Dzieci wspólnie zastanawiały się, skąd biorą się emocje,
jak je rozpoznawać oraz w jaki sposób wyrażać je w bezpieczny i akceptowalny sposób.
Rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych już od najmłodszych lat
ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego dzieci,
budowania poczucia własnej wartości oraz kształtowania prawidłowych relacji z innymi.
Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy o pracy strażaka.
Nasz gość opowiedział o swoich codziennych obowiązkach, wyzwaniach związanych ze służbą
oraz zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w różnych sytuacjach.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Było to bardzo wartościowe spotkanie, które połączyło promocję czytelnictwa
z edukacją emocjonalną oraz kształtowaniem postaw
sprzyjających bezpieczeństwu i zdrowiu psychicznemu dzieci.
Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Markuszce za poświęcony czas,
ciekawe zajęcia i inspirującą rozmowę.

Więcej →
10 czerwca odbyła się ,,Uroczystość Zakończenia Przedszkola”.
Tego dnia dzieci 6 – letnie z gr. V ,,Jaś i Małgosia”,
żegnały się ze swoimi paniami i całym personelem.
Uroczyste zakończenie odbyło się w Teatrze J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. ,,Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek”,
który zachwycił wszystkie dzieci z przedszkola.
Następnie dzieci z gr. V ,,Jaś i Małgosia”,
rozpoczęły uroczystość polonezem, za który otrzymały gromkie brawa.
Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom za występ i życzyła
im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi.
Podziękowała również Rodzicom za wieloletnią współpracę.
Absolwenci otrzymali Dyplomy Ukończenia Przedszkola
z rąk bohaterki przedstawienia.
Podczas uroczystości nie zabrakło również podziękowań złożonych przez Rodziców
dla Dyrektora, Nauczycieli i Pracowników Przedszkola,
za serce, trud i cierpliwość okazaną ich dzieciom.
***************************************************
Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie
zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie.
Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam
DRODZY ABSOLWENCI POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE!

Więcej →
8 czerwca przedszkolaki z gr. V ,,Jasia i Małgosi”, uczestniczyli
w ostatnim Spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki
dla dzieci w Bibliotece Herberta/ Oddział Dziecięcy.
Omawiana książka o zwierzętach leśnych,
przeniosła przedszkolaków w świat przyrody leśnej.
Następnie dzieci przystąpiły do zadań związanych z tematyką książki,
które przygotowały dla nich Panie Bibliotekarki.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Więcej →